דף הבית » בחירת הגולשים » חומצה פולית וחשיבותה לפני הריון

חומצה פולית וחשיבותה לפני הריון

השאירו פרטים ונחזור מיד:

חומצה פולית וחשיבותה לפני הריון

מהי חומצה פולית?

חומצה פולית, המכונה גם חומצה פולית או ויטמין B9, היא ויטמין מסיס במים הממלא תפקיד מכריע בהתפתחותו של עובר בריא. זה חיוני לייצור ולתחזוקה של תאים חדשים, כולל סינתזת DNA וחלוקת תאים.

מדוע חומצה פולית חשובה לפני ההריון?

נטילת חומצה פולית לפני ההריון היא חיונית מכיוון שהיא מסייעת במניעת מומים מולדים מסוימים במוח ובעמוד השדרה של התינוק, הידועים כפגמים בצינור העצבי (NTD). פגמים אלו מתרחשים בשלבים המוקדמים של ההריון כאשר הצינור העצבי, אשר יוצר בסופו של דבר את מוחו וחוט השדרה של התינוק, אינו מצליח להיסגר כראוי.

השוואה מהירה

חומצה פולית חומצה פולית
הַגדָרָה צורה סינתטית של ויטמין B9 צורה טבעית של ויטמין B9 הנמצאת במזונות
הֲמָרָה הומר לפולאט בגוף לא
תוספת זמין כתוספים לא
מקורות אוכל לא עלים ירוקים, קטניות, פירות הדר וכו'.

כמה זמן לפני ההריון כדאי להתחיל ליטול חומצה פולית?

מומלץ לנשים שמתכננות להיכנס להריון להתחיל ליטול תוסף חומצה פולית יומי לפחות חודש לפני ההתעברות. זה מאפשר לגוף לבנות רמות מספיקות של חומצה פולית כדי לתמוך בהתפתחות המוקדמת של התינוק.

היתרונות של תוספת חומצה פולית מוקדמת

על ידי התחלת תוספת חומצה פולית לפני ההריון, אתה יכול:

  • להפחית את הסיכון למומים בצינור העצבי עד 70%
  • תמיכה בהתפתחות בריאה של המוח וחוט השדרה של התינוק
  • למנוע מומים מולדים אחרים, כגון שפה וחך שסועים
  • הורידו את הסיכון ללידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך
  • תמיכה בבריאות האם הכללית

כמה חומצה פולית צריך לקחת?

המינון היומי המומלץ של חומצה פולית לנשים בגיל הפוריות הוא 400 מיקרוגרם (מק"ג). עם זאת, אם יש לך סיכון גבוה יותר ללדת תינוק עם מום בצינור העצבי או שיש לך היסטוריה אישית או משפחתית של NTDs, הרופא שלך עשוי להמליץ על מינון גבוה יותר, בדרך כלל 4,000 מק"ג.

שאלות ותשובות

ש: האם אוכל לקבל מספיק חומצה פולית מהתזונה שלי בלבד?

ת: אמנם ניתן להשיג חומצה פולית ממקורות מזון, אבל זה יכול להיות מאתגר לעמוד בצריכה היומית המומלצת באמצעות תזונה בלבד. נטילת תוסף חומצה פולית מבטיחה שתקבל את הכמות הדרושה לתמיכה בהריון בריא.

ש: האם אני יכול להתחיל לקחת חומצה פולית במהלך ההריון?

ת: למרות שעדיף להתחיל ליטול חומצה פולית לפני ההריון, עדיין מועיל להתחיל תוספת ברגע שאתה מגלה שאתה בהריון. עם זאת, ככל שתתחיל מוקדם יותר, כך ייטב.

ש: האם יש תופעות לוואי של נטילת חומצה פולית?

ת: חומצה פולית היא בדרך כלל בטוחה ונסבלת היטב. עם זאת, מינונים גבוהים של חומצה פולית עלולים להסוות את הסימפטומים של מחסור בוויטמין B12, לכן חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת תוספים כלשהם.

סיכום

נטילת חומצה פולית לפני ההריון היא חיונית למניעת מומים בתעלה העצבית ולהתפתחות בריאה של המוח וחוט השדרה של התינוק. מומלץ להתחיל בתוספת חומצה פולית לפחות חודש לפני ההתעברות כדי להבטיח רמות פולאט מספיקות. זכור להתייעץ עם ספק שירותי הבריאות שלך לקבלת ייעוץ מותאם אישית לגבי צריכת חומצה פולית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן